Praca opiekunka osób starszych w Niemczech na gewerbe
Z naszych usług korzysta już ponad 1200 opiekunek i opiekunów z Polski, którym zapewniliśmy długoterminową pracę na terenie Niemiec. Zaufaj nam i TY - współpracuj z nami !

Parę słów na temat  pracy na GEWERBĘ

 

Założenie własnej działalności gospodarczej jako opiekunka seniora w Niemczech (Gewerbe) nie jest tak trudne, jak często z wielką przesadą przedstawiają to różne fora internetowe, siejąc przy tym postrach wśród zainteresowanych.

Aby dokonać rejestracji takiej działalności potrzebne jest przede wszystkim zameldowanie. Jeśli podejmiesz pracę u nas, pomożemy ci w szybkim i sprawnym załatwieniu wszelkich formalności związanych z meldunkiem i założeniem twojej działalności (Gewerbe).

Nic nie musisz załatwiać sama/sam. Koszt założenia działalności gospodarczej przejmuje nasza firma. Nie pobieramy żadnych opłat za prowadzenie/utrzymanie twojej Gewerby, jak również prowadzenie twojej księgowości. To wszystko masz u nas gratis.

Abyśmy mogli zameldować cię w niemieckim urzędzie, musisz koniecznie zabrać ze sobą następujące dokumenty:

 • dowód osobisty (sprawdź jego datę ważności)

 • 1 zdjęcie "do dowodu osobistego" (o wymiarach 35 x 45 mm, przedstawiające wizerunek twarzy od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, na jednolitym jasnym tle, w pozycji frontalnej, patrzącego na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami)

 • jeśli jesteś stanu wolnego (panna/kawaler) - odpis skrócony aktu urodzenia na druku unijnym (wielojęzycznym)

 • jeśli jesteś mężatką/żonaty - odpis skrócony aktu małżeństwa na druku unijnym (wielojęzycznym)

 • jeśli jesteś po rozwodzie (rozwódka/rozwodnik) - odpis skrócony aktu małżeństwa na druku unijnym (wielojęzycznym) z adnotacją o rozwodzie

 • jeśli jesteś wdową/wdowcem - odpis skrócony aktu małżeństwa na druku unijnym (wielojęzycznym) z adnotacją o zgonie współmałżonka

 

Wniosek o zarejestrowanie GEWERBE składa się w urzędzie miejskim (Stadtverwaltung). We wniosku określa się profil meldowania działalności np. SENIORENBETREUERIN (opiekunka seniora). Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w Niemczech jest zobowiązana do corocznego rozliczenia swojej działalności z niemieckim urzędem podatkowym (Finanzamt). Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, wtedy MY pokrywamy koszty przygotowania twojego rozliczenia podatkowego.

Kwota wolna od podatku zmienia się minimalnie co roku, obecnie jest to około 9500 Euro netto rocznie. Nawet jeśli w roku kalendarzowym zarobisz więcej, przekraczając w ten sposób "kwotę wolną od podatku", wtedy opodatkowana jest jedynie nadwyżka tejże kwoty. 

Jeśli masz więcej szczegółowych pytań w sprawie "Gewerby", zadzwoń pod tel. 0049 231 997 790 00 (Firma DBS Europe).

 

 GWARANTUJEMY :

 • samodzielne podjęcie decyzji przy wyborze zlecenia

 • terminowe wypłaty wynagrodzenia (wypłacane opiekunowi bezpośrednio przez rodzinę)

 • zarobki od 1500 do 2000 € netto (za każde 30 dni pracy)

 • atrakcyjne premie za każdy przepracowany dzień świąteczny (Wielki Piątek "Karfreitag", Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny, Wigilia, pierwszy i drugi dzień   Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok)

 • ubezpieczenie zdrowotne w czasie pobytu na terenie Niemiec oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas pracy na Gewerbe (własna działalność gospodarcza)

 • pokrycie kosztów twojego przejazdu (po przepracowanych 2 miesiącach w obie strony, w przypadku krótszego lub dłuższego pobytu rozliczamy się indywidualnie)

 • stały kontakt naszych koordynatorów z opiekunami

 • sprawną pomoc w rozwiązywaniu problemów

 • bezpłatną pomoc w urzędach (zameldowanie pobytu i Gewerbe)

 • załatwienie formalności związanych z wyjazdem do Niemiec 

      (zakup biletu, transfer z dworca/lotniska do miejsca pracy) oraz powrotem do Polski

 • nie pobieramy od opiekunek/opiekunów żadnych opłat ani prowizji !

OCZEKUJEMY :

 • znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym

 • doświadczenia w opiece nad osobami starszymi

 • odpowiedzialności, lojalności i zaangażowania

Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych współpracowników, skontaktuj się z naszym biurem SHD Seniorenhilfe Dortmund (tel.0049 231 589 798 80) 

lub najprościej i najszybciej wypełniając nasz formularz kontaktowy. Wypełnij go i prześlij,

a my zweryfikujemy twoje dane i skontaktujemy się z Tobą do 3 dni od twojego zgłoszenia.

TAGI: opiekunka, opiekun, praca, Niemcy, opieka seniora, praca dla opiekunki, praca dla opiekuna, oferty pracy - Niemcy, opieka Niemcy, legalna praca w Niemczech przy opiece nad osobami starszymi, praca jako opiekunka osób starszych, bezpieczna praca dla opiekunek i opiekunów, aktualne oferty pracy dla opiekunek i opiekunów w Niemczech, praca Niemcy opieka osób starszych i niesamodzielnych, opieka nad starszymi w Niemczech, praca do opieki, praca opieka Niemcy zastępstwo, bezpieczne i legalne zatrudnienie opiekunka Niemcy, atrakcyjne oferty pracy w Niemczech, rekrutacja praca za granicą, agencja opiekunek osób starszych i niesamodzielnych, opiekunka wymagania, opiekunka oferty, opiekun opiekunka atrakcyjne wynagrodzenie praca Niemcy, sprawdzone i pewne oferty pracy w Niemczech, opiekun opiekunka zarobki w Euro, wynagrodzenia opieka Niemcy, praca na gewerbe, gewerba,