Z naszych usług korzysta już ponad 1200 opiekunek i opiekunów z Polski, którym zapewniliśmy długoterminową pracę na terenie Niemiec. Zaufaj nam i TY - współpracuj z nami !

Praca na GEWERBE - czyli nie taki diabeł straszny jak go malują ...

 

Założenie własnej działalności gospodarczej jako opiekunka seniora w Niemczech (Gewerbe) nie jest tak trudne, jak często z wielką przesadą przedstawiają to różne fora internetowe, siejąc przy tym postrach wśród zainteresowanych.

Aby dokonać rejestracji takiej działalności potrzebne jest przede wszystkim zameldowanie. Jeśli podejmiesz pracę u nas, pomożemy ci w szybkim i sprawnym załatwieniu wszelkich formalności związanych z meldunkiem i założeniem twojej działalności (Gewerbe).

Nic nie musisz załatwiać sama/sam. Koszt założenia działalności gospodarczej przejmuje nasza firma.

Abyśmy mogli zameldować cię w niemieckim urzędzie, musisz koniecznie zabrać ze sobą następujące dokumenty:

 • dowód osobisty (sprawdź jego datę ważności)

 • 1 zdjęcie "do dowodu osobistego" (o wymiarach 35 x 45 mm, przedstawiające wizerunek twarzy od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, na jednolitym jasnym tle, w pozycji frontalnej, patrzącego na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami)

 • jeśli jesteś stanu wolnego (panna/kawaler) - odpis skrócony aktu urodzenia na druku unijnym (wielojęzycznym)

 • jeśli jesteś mężatką/żonaty - odpis skrócony aktu małżeństwa na druku unijnym (wielojęzycznym)

 • jeśli jesteś po rozwodzie (rozwódka/rozwodnik) - odpis skrócony aktu małżeństwa na druku unijnym (wielojęzycznym) z adnotacją o rozwodzie

 • jeśli jesteś wdową/wdowcem - odpis skrócony aktu małżeństwa na druku unijnym (wielojęzycznym) z adnotacją o zgonie współmałżonka

 

Wniosek o zarejestrowanie GEWERBE składa się w urzędzie miejskim (Stadtverwaltung). We wniosku określa się profil meldowania działalności np. SENIORENBETREUERIN (opiekunka seniora). Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą w Niemczech jest zobowiązana do corocznego rozliczenia swojej działalności z niemieckim urzędem podatkowym (Finanzamt). Jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, wtedy MY pokrywamy koszty przygotowania twojego rozliczenia podatkowego.

Kwota wolna od podatku zmienia się minimalnie co roku, obecnie jest to około 9100 Euro rocznie. Nawet jeśli kwota wolna od podatku zostanie przekroczona, opodatkowana jest jedynie nadwyżka tejże kwoty. 

Jeśli masz więcej szczegółowych pytań, zadzwoń do naszego biura w Dortmundzie - tel. 0049 231 589 798 80. 

 

 GWARANTUJEMY :

 • samodzielne podjęcie decyzji przy wyborze zlecenia

 • terminowe wypłaty wynagrodzenia (wypłacane opiekunowi bezpośrednio przez rodzinę)

 • zarobki od 1500 do 2000 € netto (za każde 30 dni pracy)

 • atrakcyjne premie za każdy przepracowany dzień świąteczny (Wielki Piątek "Karfreitag", Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny, Wigilia, pierwszy i drugi dzień   Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok)

 • ubezpieczenie zdrowotne w czasie pobytu na terenie Niemiec oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas pracy na Gewerbe (własna działalność gospodarcza)

 • po przepracowanych 2 miesiącach pokrywamy koszt biletu na przejazd autokarem (firmy Sindbad) w obie strony (w przypadku krótszego lub dłuższego pobytu rozliczamy się indywidualnie)

 • stały kontakt naszych koordynatorów z opiekunami

 • sprawną pomoc w rozwiązywaniu problemów

 • bezpłatną pomoc w urzędach (zameldowanie pobytu i Gewerbe)

 • załatwienie formalności związanych z wyjazdem do Niemiec 

      (zakup biletu, transfer z dworca/lotniska do miejsca pracy) oraz powrotem do Polski

 • nie pobieramy od opiekunek/opiekunów żadnych opłat ani prowizji !

OCZEKUJEMY :

 • znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym

 • doświadczenia w opiece nad osobami starszymi

 • odpowiedzialności, lojalności i zaangażowania

Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych współpracowników, skontaktuj się z naszym biurem SHD Seniorenhilfe Dortmund (tel.0049 231 589 798 80) 

lub najprościej i najszybciej wypełniając nasz formularz kontaktowy. Wypełnij go i prześlij,

a my zweryfikujemy twoje dane i skontaktujemy się z Tobą do 3 dni od twojego zgłoszenia.

TAGI: opiekunka, opiekun, praca, Niemcy, opieka seniora, praca dla opiekunki, praca dla opiekuna, oferty pracy - Niemcy, opieka Niemcy, legalna praca w Niemczech przy opiece nad osobami starszymi, praca jako opiekunka osób starszych, bezpieczna praca dla opiekunek i opiekunów, aktualne oferty pracy dla opiekunek i opiekunów w Niemczech, praca Niemcy opieka osób starszych i niesamodzielnych, opieka nad starszymi w Niemczech, praca do opieki, praca opieka Niemcy zastępstwo, bezpieczne i legalne zatrudnienie opiekunka Niemcy, atrakcyjne oferty pracy w Niemczech, rekrutacja praca za granicą, agencja opiekunek osób starszych i niesamodzielnych, opiekunka wymagania, opiekunka oferty, opiekun opiekunka atrakcyjne wynagrodzenie praca Niemcy, sprawdzone i pewne oferty pracy w Niemczech, opiekun opiekunka zarobki w Euro, wynagrodzenia opieka Niemcy, praca na gewerbe, gewerba, 

Zadzwoń do nas: +49 231 589 798 80

 • Facebook Social Icon

Copyright © SHD-opieka.pl  2016