top of page
Polecaj i zarabiaj!
AdobeStock_319718852-min.jpeg
Ważne informacje i wskazówki dotyczące Pandemii Koronawirusa. 
Na co zwrócić szczególną uwagę?
Drogie Opiekunki, drodzy Opiekunowie,

Zdajemy sobie sprawę z tego, że znaleźliście się w chwili obecnej w bardzo trudnej, skomplikowanej sytuacji. Wiemy, że obawiacie się nie tylko o Wasze zdrowie, ale również martwicie się o Waszych bliskich, którzy pozostali w Polsce. Zapewne wielu z Was rozważa powrót do Polski, do rodziny, do domu. Rozumiemy to doskonale, jednocześnie apelujemy o Waszą rozwagę. Jesteśmy zdania, że w obecnej sytuacji najbezpieczniejszym miejscem dla Was są właśnie domy i mieszkania Waszych podopiecznych. Nie ma powodu, aby wpadać w panikę. Polsko-niemiecka granica pozostaje dla Was otwarta i nadal w każdej chwili możecie wrócić do Polski a także z niej wyjechać. Ponowny wjazd na teren Republiki Federalnej Niemiec umożliwi Wam specjalne zaświadczenie wystawiane przez naszą firmę, które potwierdza, że wykonujecie ważną pracę w branży opiekuńczej.

Nie tylko my, ale również rodziny u których pracujecie doceniają Wasze poświęcenie, lojalność i odpowiedzialność jaką okazujecie każdego dnia Waszym podopiecznym. Bez Waszego wsparcia nie poradziliby sobie z obecną sytuacją. Dziękujemy że jesteście, że odważnie stawiacie czoła trudnej sytuacji, że nie porzucacie miejsca pracy i nadal odpowiedzialnie opiekujecie się Waszymi podopiecznymi!

Chcielibyśmy przekazać Wam kilka bardzo istotnych zaleceń/ wskazówek, które w dużym stopniu minimalizują, lub stosując się do nich wykluczają zagrożenie zarażenia się koronawirusem. 

 • Ogranicz wszelkie osobiste kontakty z innymi osobami do minimum, przełóż lub odwołaj wcześniej zaplanowane spotkania. Jeśli nie jest to naprawdę konieczne, nie wychodź z domu/mieszkania podopiecznego. Jeśli kontakt z innymi osobami jest naprawdę nieunikniony: zakryj usta i nos nosząc maseczkę oraz zachowaj co najmniej 2 metry odległości! Poinformowaliśmy również rodzinę podopiecznego aby (jeśli nie jest to naprawdę konieczne), zrezygnowano w chwili obecnej z odwiedzin w domu/mieszkaniu podopiecznego.

 • Aby zminimalizować ryzyko przenoszenia i zarażenia się koronawirusem, poproś rodzinę podopiecznego, aby przejęli sprawę zakupów. Jeśli rodzina nie może przejąć tych obowiązków, niech zlecą to firmie dostawczej, która dowozi towar do domu/mieszkania podopiecznego.

 • Pozostań w stałym kontakcie z rodziną podopiecznego. Uzgodnij z nimi termin (dokładny dzień i godzinę) pasujący obu stronom, aby dostarczyć Tobie i twojemu podopiecznemu potrzebne zakupy. Rodzina może zostawić je pod drzwiami domu/mieszkania podopiecznego, wykluczając w ten sposób niepotrzebny, bliski kontakt, a tym samym ewentualne ryzyko przeniesienia koronawirusa na Ciebie i osobę, którą się opiekujesz.

 • Zaleca się, aby podopieczni, członkowie ich rodzin i opiekunowie nie korzystali z komunikacji miejskiej, unikali przebywania w miejscach publicznych oraz bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, jak również większych skupisk ludzi.

 • Jeśli w domu/mieszkaniu podopiecznego konieczna jest wizyta pracowników Pflegedienst`u czy też innych osób, proszę automatycznie zadbać o zachowanie niezbędnych środków ostrożności/zapobiegawczych (każda osoba koniecznie z maseczką ochronną, zachować odstęp, nie podawać sobie rąk, odkazić lub umyć ręce ciepłą wodą z mydłem przez minimum 30 sekund).

 • Prosimy o zachowanie spokoju i nieuleganie panice. Opieka domowa którą obecnie wykonujesz (w domu/mieszkaniu twojego podopiecznego) daje ci więcej bezpieczeństwa aniżeli pełna ryzyka, długa, uciążliwa podróż w zatłoczonym autobusie.

 • Jeśli pomimo przestrzegania zaleceń i zachowania ostrożności zauważysz u siebie lub podopiecznego jakiekolwiek objawy mogące świadczyć o zarażeniu się wirusem COVID-19 (wysoka gorączka, suchy kaszel, duszności, kłopoty z oddychaniem) postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi:

 1. zostań w domu, nie wychodź do lekarza czy szpitala, może to tylko spowodować zarażenie innych osób.

 2. niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie z najbliższym urzędem do spraw zdrowia (Gesundheitsamt).

 3. listę urzędów znajdziesz na stronie https://tools.rki.de/plztool

 4. po otwarciu strony, w okienku które zobaczysz, wpisz najlepiej kod pocztowy miejsca, w którym obecnie się znajdujesz (jeśli nie znasz kodu wpisz nazwę miejscowości i ulicę, gdzie obecnie się znajdujesz).

 5. po wpisaniu kodu zatwierdź klikając „enter“ lub przycisk „suchen”.

 6. strona wyświetli dane kontaktowe najbliższego urzędu.

 7. zadzwoń pod podany numer telefonu – urząd przeprowadzi ankietę na temat Twojego stanu zdrowia lub stanu zdrowia twojego podopiecznego i powie, co trzeba robić dalej.

 8. jeśli nie potrafisz znaleźć kontaktu do właściwego urzędu lub obawiasz się, że nie uda ci się porozumieć, koniecznie daj nam znać – skontaktujemy się z urzędem w Twoim imieniu!

 9. pamiętaj: możesz w każdej chwili liczyć na naszą pomoc. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy lub wsparcia daj nam znać!

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą pracę, poświęcenie i zaangażowanie! Przeczekajmy spokojnie ten trudny czas.

Życzymy Wam, Waszym Rodzinom oraz Waszym podopiecznym dużo spokoju i przede wszystkich zdrowia!

COVID-19 (koronawirus) zalecenia i wskazówki dot. bezpieczeństwa i higieny:

Potrzebujesz nagłej pomocy? Zadzwoń do swojego koordynatora. 
Jeśli kontakt telefoniczny z twoim koordynatorem jest utrudniony, spróbuj przesłać nam wiadomość poprzez naszą fanpage na facebook`u.
Nasz administrator przekaże twoją wiadomość bezpośrednio do naszego biura.

TAGI: koronawirus, coronavirus, pandemia, gesundheitsamt, opiekunka, opiekun, praca, Niemcy, opieka seniora, praca dla opiekunki, praca dla opiekuna, oferty pracy - Niemcy, opieka Niemcy, legalna praca w Niemczech przy opiece nad osobami starszymi, praca jako opiekunka osób starszych, bezpieczna praca dla opiekunek i opiekunów, aktualne oferty pracy dla opiekunek i opiekunów w Niemczech, praca Niemcy opieka osób starszych i niesamodzielnych, opieka nad starszymi w Niemczech, praca do opieki, praca opieka Niemcy zastępstwo, bezpieczne i legalne zatrudnienie opiekunka Niemcy, atrakcyjne oferty pracy w Niemczech, rekrutacja praca za granicą, agencja opiekunek osób starszych i niesamodzielnych, opiekunka wymagania, opiekunka oferty, opiekun opiekunka atrakcyjne wynagrodzenie praca Niemcy, sprawdzone i pewne oferty pracy w Niemczech, praca na gewerbe, gewerba, 

bottom of page