top of page
Polecaj i zarabiaj!
Jak przełamać pierwsze bariery?
 
Każda osoba mająca zamiar podjąć pracę przy opiece osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech powinna na samym początku dobrze przemyśleć swój wybór dotyczący pracy. Trzeba uświadomić sobie, że jest to praca niełatwa, odpowiedzialna, wymagająca cierpliwości, wrażliwości oraz dużego zaangażowania. Ważna jest także znajomość języka niemieckiego, którym opiekunka/opiekun musi posługiwać się na tyle sprawnie, by podołać swoim codziennym obowiązkom w pracy.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to nie tylko gotowanie i dbanie o porządek w mieszkaniu podopiecznego, ale również wspólne spacery, oglądanie telewizji i niejednokrotnie rozmowy, które dla nękanych różnymi chorobami i nie raz bardzo osamotnionych seniorów, są ważniejsze niż jakakolwiek medycyna. Nie obawiaj się, że wymaga się od Ciebie długich, skomplikowanych rozmów. Wystarczy, że posługujesz się językiem niemieckim w stopniu przynajmniej komunikatywnym.

Nie przejmuj się jak mówisz, po prostu mów na tyle ile potrafisz. Zwracaj jedynie uwagę na to, czy twój podopieczny rozumie co chcesz mu przekazać. Twoja własna inicjatywa, próby nawiązania komunikacji z podopiecznym napewno zostaną zauważone i przez niego docenione. 

Seniorzy pragną aby ich wysłuchać, oczekują twojego uśmiechu, cieszą się z każdej nawiązanej rozmowy. Twoja życzliwość na pewno zostanie zauważona i doceniona. Po pewnym czasie staniesz się nieodzowną częścią ich codziennego życia, nowym i bardzo ważnym członkiem rodziny. 

  • ​SHD Seniorenhilfe Dortmund tel. 0049 231 589 798 80

Organizujemy kursy językowe "Niemiecki od podstaw". Oferujemy osobom zainteresowanym pracą w charakterze opiekunki/opiekuna osób starszych w Niemczech, bezpłatne kursy nauki języka niemieckiego od podstaw. Jest to kurs intensywny (w pomieszczeniach szkoły językowej), składający się z 20 spotkań (łącznie około 80 godzin lekcyjnych). Program kursu został przygotowany specjalnie z myślą o opiekunkach i opiekunach osób starszych i niesamodzielnych. Podczas kursu poznasz podstawy języka niemieckiego oraz wiele zwrotów i słówek przydatnych w codziennej opiece twoich przyszłych podopiecznych. Kurs zakończony zostanie testem kwalifikacyjnym. Jesteś zainteresowana/-ny ?    Zgłoś się do nas !

Bezpłatne kursy nauki języka niemieckiego dla przyszłych opiekunek i opiekunów osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech

TAGI: opiekunka, opiekun, praca, Niemcy, opieka seniora, praca dla opiekunki, praca dla opiekuna, oferty pracy - Niemcy, opieka Niemcy, legalna praca w Niemczech przy opiece nad osobami starszymi, praca jako opiekunka osób starszych, bezpieczna praca dla opiekunek i opiekunów, aktualne oferty pracy dla opiekunek i opiekunów w Niemczech, praca Niemcy opieka osób starszych i niesamodzielnych, opieka nad starszymi w Niemczech, praca do opieki, praca opieka Niemcy zastępstwo, bezpieczne i legalne zatrudnienie opiekunka Niemcy, atrakcyjne oferty pracy w Niemczech, rekrutacja praca za granicą, agencja opiekunek osób starszych i niesamodzielnych, opiekunka wymagania, opiekunka oferty, opiekun opiekunka atrakcyjne wynagrodzenie praca Niemcy, sprawdzone i pewne oferty pracy w Niemczech, opiekun opiekunka zarobki w Euro, wynagrodzenia opieka Niemcy, praca na gewerbe, gewerba, 

bottom of page